Deniz Mahallesi - Avşa Adası

Deniz Mahallesi Genel bilgiler


Deniz Mahallesi:

Marmara Denizinde bir ada olan Avşa Adası, üç mahalleye bölünmüştür. Adanın batı, kuzey, kuzey batı yönünde kalan alan, sınırları: Avşa İskele - Büyülübağ Fabrikası & Tozan - Atanaş çizgisi Deniz Mahallesi olarak belirlenmiştir.

Deniz Mahallesi Avşa Adası

Avşa Belde Belediyesi 2014 seçimleri sonrası kapatılmış, Balıkesir ili Marmara Adalar ilçesine bağlanmıştır. Avşa Adası Nüfusu 2014 yılına kadar tek nüfus sayılıyordu, 2014 yılından sonra 3 mahalle ayrı ayrı sayılmaktadır. Son sayımlarda Deniz Mahallesi nüfusu, nüfus adrese dayalı kayıt sistemine bağlı olarak 1.648 olarak hesaplanmış, geçen seneye göre %10 artış göstermiştir.

Deniz Mahallesi belediyecilik hizmetleri için: Marmara Adalar Belediyesi Avşa Ek Hizmet binası faaliyetlerine devam etmektedir.

Avşa Belediyesi

Adanın en sakin mahallesidir. Çoğunluk aileler, kiralık evler, yerleşim tabiki yerleşik nüfusun çoğunluğu bu mahallededir.

Kamu kurumlarının çoğu bu mahallede toplanmıştır. Belediye Binası, Jandarma Karakolu, Avşa Postane, Avşa Marina, Avşa Su Arıtma tesisi, Avşa Festival alanı, Avşa Halk Pazarı, Avşa ilk öğretim Okulu, Avşa Taksi durağı ve Avşa minibüs durağıda bu mahlle sınırları içindedir.

Deniz Mahallesi sınırları içinde bulunan plajlar:

Deniz Mahallesi 7ı

Avşa Plajı, Değirmenardı Plajı, Kardeşler Plajı, Mavikoy Plajı, Akvaryum Plajı, Çiftlik Plajı, Kamburtarla Plajı, Aterina Koyu'dur.

Deniz Mahallesi 1

Deniz Mahallesi 2

Deniz Mahallesi'nde ki diğer işletmeler:

Deniz Mahallesi 8

Ramses Teknik, Avşa Barış Motor, Ercan Kasap Et, Patama Hediyelik, Terzi Mustafa, İstanbul Çarşı, Avşa Avm, Konak Hotel, Temel Motel 2, Otel Avşa, Avşa Apart, Avşa Temel Motel, Avşa Ayberk Otel, Avşa Çınar Otel, Avşa Yelken Motel, Avşa Sancak Motel, Avşa Ada Cafe, Avşa Manyas Suit, Avşa Manyas Motel, Avşa Berivan Motel, Avşa Korsan Motel, Avşa Işık Apart, Şebnem Motel Avşa.

Deniz Mahallesi 3

Deniz Mahallesi, Mahalle Muhtarı Huzur Üstün

Deniz Mahallesi Posta Kodu: 10360'dır.

Deniz Mahallesi 4

Deniz Mahallesi 5

Deniz Mahallesi 6

Avşa Beldesi diğer mahalleleri : Avşa Mahallesi - Yiğitler Mahallesi


Deniz Mahallesi Yorumları: