Avşa Yıldızlı Oteller

Avşa Adası Yıldızlı Otel Genel bilgiler


Avşa Yıldızlı Otel Listesi:

Avşa Yıldızlı Oteller

Avşa Ciner Otel - Üç Yıldız

Affisia Garden Otel - İki Yıldız

Avşa Çınar Otel - Bilinmiyor

Avşa Beyazsaray Otel- Bilinmiyor

Avşa Adası'nda herşey dahil otel, beş yıldızlı otel, dört yıldızlı otel, muhazafakar otel bulunmuyor.

Yıldız sınıflandırma (kategori)
İstanbul Hilton Oteli Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı otelidir.
Yıldız sınıflandırma veya Yıldız sınıflandırılması sinema, TV programları, restoran ve otellerin belli denetçiler tarafından kategorilere ayrılmasıdır. Örneğin otellerde en yaygın sınıflandırma sistemi bir yıldız ile beş yıldız arasındaki kategorilendirmedir. Restoran sınıflandırılması
Restoran dergileri ve eleştirmenler denetledikleri restoranlara daha çok yıldızlı bir puanlama verirler. Belli bir standart olmamakla birlikte ABD’de en çok tanınmış olan sınıflandrıma Michelin’dir (Michelin System). Bu sisteme göre en mükemmel restoranlar en fazla üç yıldız alabilirler. Ancak tavsiye edilen restoranların çoğunun yıldızları yoktur. Bazı sınıflandırmalar ise dört veya beş yıldızlı sistem kullanırlar. Yıldızların yerine çatal veya kaşık da sembol olarak kullanılabilir. Sınıflandırmalar genel olabilir iken bazıları yemek, servis, ortam ve gürültü seviyesine ayrı puanlandırma yapabilmektedir. Otel sınıflandırılma sistemleri
Almanya’nın Münih şehrinde yer alan Hotel Kempinski’ye ait "5 yıldızlı mükemmel " sınıflaması
Otellerin yıldız sistemi ile sınıflandırılması en yaygın sınıflandırma biçimidir. Yıldız sayısı yükselmesi daha lüks bir otel olduğu anlamına gelmektedir. Bu sınıflandırma yapılırken göz önünde tutulan kriterler yemek servisi, eğlence, manzara, odaların hem ölçek hem de içerik olarak çeşitliliği, spa ve spor merkezi, kolay ulaşılabilirliği ve bulunduğu yer gibi farklı standartlar göz önünde tutulur.
Yaygın kullanılan sınıflandırmalardan birisi A da F’e kadar sıralanan yıldız derecelendirilmesidir. Yurtlar ve motellerin için de 'tatmin edici' veya 'tatmin edici değil' gibi sınıflandırılmalar yapılmaktadır.
Otel standartından daha çok otel tipi sınıflandırılmasına yarayan Deluxe/ Luxury, First Class/ Superior, Tourist Class/ Standard, and Budget Class/ Economy gibi sınıflandırmalar da vardır.
Belçika, Danimarka, Yunanistan, İtalya, Malta, Hollanda, Portekiz, İspanya ve Macaristan gibi birçok ülkede otel sınıflandırılmaları yürürlükteki kanunlarla belirlenmiştir.
Almanya, Avusturya ve İsviçre’de ise 5-yıldız sistemi kullanılır. Bu sınıflandırmalar sırasıyla şunlardır:
Turist (*)
Standart (**)
Komfor (***)
Birinci Sınıf (****)
Lüks (*****)
.İlgili Konular : Avşa yıldızlı oteller - Avşa Adası otel kategorileri - Avşa otel yıldız sınıfları

Avşa Yıldızlı Otel Yorumları: