Çınar Plajı | Çınar Koyu - Avşa Adası

Konum: Avşa Mahallesi


Avşa Çınar Koyu:

Yeme içme, şezlong şemsiye hizmeti, plajda bulunan günü birlik tesisler, kum ve denizin temizliği göz önüne alınarak yaptığımız değerlendirmede, Avşa Adası'nın en iyi plajı olarak Çınar Plajı - Çınar Koyu'nu 1. olarak seçtik.

İstanbul'un kalabalığından kaçmak gibi bir his Avşa'nın kalabalığından kaçıp Çınar'a gitmek.

Çınar Plajı Deniz ve Kum:

İnce altın sarısı kumu, berrak deniz ve temiz denizi 3-5 metreden sonra derinleşmektedir. Kumsal bir kilometre civarı uzamakta olup, Makara burnundan, Moloz burnuna kadar uzamaktadır. Bu iki burnun bulunduğu alanlarda kaya oluşumları bulunmaktadır.

Çınar Koyu Plajı 1

Çınar Koyu Plajı 2

Çınar Koyu Plajı 3

Çınar Koyu Plajı 4

Çınar Koyu Tesisleri:

Ayanya Beach

Ayanya Beach

İsmet'in Yeri

Tarihi Çınar Koyu İsmet'in yeri

Çınar Beach

Çınar Beach

Mert Restoran & Şaban'ın Yeri

Mert Restoran

Çınar Koyu Ulaşım:

Yaz ayları saat başı minibüs seferleri, özel aracınızla, taksiyle ve tekneyle ulaşım olanağı vardır. Bisiklet Elektrikli bisiklet ve yürüyerek gitmek için yokuş inip çıkmayı göze almanız gerekmektedir.

Çınar Koyu coğrafi yapısı:

Çınar koyu, özellikle Güvercin tepeden etkilenip aşşağıya doğru uzamaktadır. İncirli Koy (MOLOZ), Kırkdere ve Makara koyuda Çınar koyu gibi Güvercin Tepenin etkisi ile yüksekten iniş gereken yerlerdir. Bu yükseltinin etkisi bir tarafta Kumtur, diğer tarafta Beyazsaray bölgelerinde azalmaktadır. Bu nedenle Çınar koyuna iniş yokuş olduğundan, bisiklet, elektrikli bisiklet ve yürüyüş için zorlayıcı olabilir.

Yakın Plajlar: Kırkdere Plajı - Makara Plajı - Çınar Koyu Plajı - İncirli Plajı - Kumtur Plajı


Avşa Çınar Koyu Yorumları: