Avşa Adası Konaklama İşletmeleri

Avşa çok çeşitli işletmelerle çevrilidir.


Avşa Koanaklama:

Avşa konaklama kültürü açısından çok zengin bir yelpazeye sahiptir. Özellikle Temmuz ve Ağustos ayları en yüksek doluluk oranına erişir.

Avşa Konaklama - Avşa Oteller - Avşa Pansiyonlar - Avşa Kiralık Evler - Avşa Sezonluk - Avşa Apartlar - Avşa Moteller

AVŞA Konaklama

AVŞA Konaklama 2

Adada konaklama kültürü : yerel halkın gelen misafirleri kendi evlerinden ağırlamasından başlamıştır . Aynı süreç içinde Avşa 'da konaklama kültürü evlerinin bir veya bir kaç odasını tatilcilere kiralamaları ile devam etmiştir . O tarihlerde sadece oda kiralanabiliyor ve çoğu alan müşterekti . Banyo mutfak bahçe ve wcler ortak kullanım alanıydı .

Avşa Adasında konaklama kültürü açısından en büyük gelişme , evlerin kiralanması ile başladı . 1995 dönüm noktası olmuş ve Avşa'da müşterek odalar yerlerini kiralık evlere ve günümüzde de çok tutulan apart odalara bırakmıştır . .

AVŞA Konaklama 3

2000 li yıllara geldiğimizde konaklama yelpazesi genişlemiş ve bu günkü durumuna gelmiştir .

2014 senesine geldiğimizde adada bulunan konaklama mekanlarına bir göz atarsak pansiyonlar ve apartlar en gözde mekanlardır . Adanın konaklama mekanlarının çoğunluğu pansiyon sınıfındadır . Şarabı ile ün yapmış adada malesef tam pansiyon otel veya pansiyon bulunmamaktadır . Her geçen gün artan otel sayısı olmakla beraber , çoğu yarım pansiyon, bir kısmı alakart menü akşam yemeği vermekte bir kısmıda sadece sabah kahvaltısı hizmeti vermektedir .

Avşa adası'nda bulabileceğiniz konaklama çeşitleri :

Müşterek ve müstakil pansiyon , kiralık daire , kiralık villa, kiralık villa katı, apart, otel, motel, sezonluk daire, sezonluk villa, sezonluk oda, kiralık oda, kiralık yazlık, kiralık köy evi, kiralık yalı,kiralık müstakil ev sayılabilir .

AVŞA Konaklama 4

Avşada konaklama terimleri :

* Apart : Avşalıların tabiriyle içinde mutfak banyo wc bulunan odalara denmektedir .

* Motel : Pansiyon ve aparttan büyük otel sınıfına yakın işletmeler Motel adıyla adlandırılmaktadırlar .

Yazar : Murat Bal

Bu yazı ; kaynak gösterilmeden ve link verilmeden kullanılamaz .

Uyarı : Konaklama için resimli firmaları tercih ediniz . Yalnız telefonu bulunan firmalardan resim talep ediniz ki kalacağınız yer hakkında net bilgi edinebilesiniz . İskelede kalacak yer tekliflerine olumlu bakmayınız , memnuniyet oranı yeterince düşüktür ( Avşa 'yı ziyaret edenlerden alınmış şikayetlerin başında geliyor )... Özellikle temmuz ve ağustos ayları rezervasyon yaptırınız ...

İlgili Konular : Avşa konaklama - Avşa konaklama fiyatları - Avşa Adası konaklama - Avşa nerede konaklanır

Avşa Konaklama Yorumları: