Avşa Ramses Teknik
Avşa Şahin Tepesi
Avşa Atamerin Bahçesi
Avşa Asparaca Manastır
Avşa Patama Hediyelik
Avşa Richie Beachi
Avşa Poligon Cafe
Avşa Korsan Cafe
Avşa Ayanya Beach
Avşa Bortaçina Restoran
Avşa Sapphire Beach
Avşa Yako Restoran


Avşa Adası Konaklama İşletmeleri

Avşa çok çeşitli işletmelerle çevrilidir.


Avşa Koanaklama:

Avşa konaklama kültürü açısından çok zengin bir yelpazeye sahiptir. Özellikle Temmuz ve Ağustos ayları en yüksek doluluk oranına erişir.

Avşa Konaklama - Avşa Oteller - Avşa Pansiyonlar - Avşa Kiralık Evler - Avşa Sezonluk - Avşa Apartlar - Avşa Moteller

AVŞA Konaklama

AVŞA Konaklama 2

Adada konaklama kültürü : yerel halkın gelen misafirleri kendi evlerinden ağırlamasından başlamıştır . Aynı süreç içinde Avşa 'da konaklama kültürü evlerinin bir veya bir kaç odasını tatilcilere kiralamaları ile devam etmiştir . O tarihlerde sadece oda kiralanabiliyor ve çoğu alan müşterekti . Banyo mutfak bahçe ve wcler ortak kullanım alanıydı .

Avşa Adasında konaklama kültürü açısından en büyük gelişme , evlerin kiralanması ile başladı . 1995 dönüm noktası olmuş ve Avşa'da müşterek odalar yerlerini kiralık evlere ve günümüzde de çok tutulan apart odalara bırakmıştır . .

AVŞA Konaklama 3

2000 li yıllara geldiğimizde konaklama yelpazesi genişlemiş ve bu günkü durumuna gelmiştir .

2014 senesine geldiğimizde adada bulunan konaklama mekanlarına bir göz atarsak pansiyonlar ve apartlar en gözde mekanlardır . Adanın konaklama mekanlarının çoğunluğu pansiyon sınıfındadır . Şarabı ile ün yapmış adada malesef tam pansiyon otel veya pansiyon bulunmamaktadır . Her geçen gün artan otel sayısı olmakla beraber , çoğu yarım pansiyon, bir kısmı alakart menü akşam yemeği vermekte bir kısmıda sadece sabah kahvaltısı hizmeti vermektedir .

Avşa adası'nda bulabileceğiniz konaklama çeşitleri :

Müşterek ve müstakil pansiyon , kiralık daire , kiralık villa, kiralık villa katı, apart, otel, motel, sezonluk daire, sezonluk villa, sezonluk oda, kiralık oda, kiralık yazlık, kiralık köy evi, kiralık yalı,kiralık müstakil ev sayılabilir .

AVŞA Konaklama 4

Avşada konaklama terimleri :

* Apart : Avşalıların tabiriyle içinde mutfak banyo wc bulunan odalara denmektedir .

* Motel : Pansiyon ve aparttan büyük otel sınıfına yakın işletmeler Motel adıyla adlandırılmaktadırlar .

Yazar : Murat Bal

Bu yazı ; kaynak gösterilmeden ve link verilmeden kullanılamaz .

Uyarı : Konaklama için resimli firmaları tercih ediniz . Yalnız telefonu bulunan firmalardan resim talep ediniz ki kalacağınız yer hakkında net bilgi edinebilesiniz . İskelede kalacak yer tekliflerine olumlu bakmayınız , memnuniyet oranı yeterince düşüktür ( Avşa 'yı ziyaret edenlerden alınmış şikayetlerin başında geliyor )... Özellikle temmuz ve ağustos ayları rezervasyon yaptırınız ...

İlgili Konular : Avşa konaklama - Avşa konaklama fiyatları - Avşa Adası konaklama - Avşa nerede konaklanır

Avşa Konaklama Yorumları: