Mavi Marmara Avşa Yolunda

MV Mavi Marmara Türk Yolcu gemisi

Mavi Marmarayı Adalar Halkı bekliyor :


Mavi Marmara 10

MV Mavi Marmara; 93 m. uzunluğunda, 20 m. eninde ve 1,080 kişi kapasiteli Türk yolcu gemisi. Türkiye Gemi Sanayi A.Ş tarafından imalatı 9 Kasım 1994 tarihinde tamamlandı.

İlk sahibi İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. tarafından Sarayburnu hattında yolcu taşımacılığında kullanılıyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bin 80 yolcu kapasiteli "Mavi Marmara" yolcu gemisini satışa çıkarttı. Seferlerine başladığı 1994 yılından bu yana binlerce yolcuyu Sarayburnu- Marmara Adası-Avşa Adası arasında taşıyan "Mavi Marmara" gemisinin satışı, belediyenin encümen müdürlüğü tarafından 6 Ocak 2010'da gerçekleştirilecek. Kapalı zarf usulü yapılacak ihaleye, yerli ve yabancı istekliler katılabilecek. Geminin satışı için 2 milyon 250 bin lira muhammen bedel belirlendi.

Gemi 2010 yılında İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 800.000 $ bedelle satın alınmıştır.

Mavi Marmara 2

GAZZE AMBARGOSUNUN SİMGESİ OLDU

İsrail'in yıllardır uyguladığı Gazze Ambargosunu denizden delmek için, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 800 bin dolara satın alınan M/V Mavi Marmara gemisi, 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail Donanması tarafından uluslararası sularda saldırıya uğramış ve gemiye el konularak Aşdod Limanı'na çekilmişti. İsrail Donanmasının saldırısı sonucu 8'i Türkiye, 1'i ABD vatandaşı 9 Türk, İsrail askerleri tarafından şehit edilmişti.

Türkiye'nin uluslararası platformlarda uyguladığı diplomasi sayesinde M/V Mavi Marmara gemisi 7 Ağustos 2010 tarihinde serbest bırakıldıktan sonra römorkörler yardımı ile İskenderun Limanı'na demirletilmişti.

Mavi Marmara 3

MAVİ MARMARA GERİ Mİ DÖNÜYOR ?

HH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı mülkiyetinde bulunan M/V Mavi Marmara gemisi, Avşa-Marmara hattında çalıştırılmak üzere, 2 yıllığına kiralandı.

İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı mülkiyetinde bulunan M/V Mavi Marmara gemisi, Avşa-Marmara Adası hattında çalıştırılmak üzere, 2 yıllığına time charter olarak kiralandı.

Haber Ajanslarından edinilen bilgiye göre, M/V Mavi Marmara'yı, geminin eski kaptanı İsmail Ardahan ve bir grup girişimci tarafından Avşa-Marmara Adası hattında çalıştırmak için, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı'ndan kiraladığı öğrenildi.

Mavi Marmara 5

MAVİ MARMARA TEKRAR AVŞA YOLLARI !

Gazze olayından sonra kiralanan ve Avşa yolculuğu için tekrar yola çıkmaya hazırlanan Mavi Marmara 'ya engel ! Öncelikle Mavi Marmara'ya Hat İzni konsunda engeller çıktı . Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman AKSOY 'un bu konuda yapmış olduğu olumlu çalışmalar ve destekleri ile sadece yaz sezonunda değil kış sezonunun büyük bir kısmında da 'Mavi Marmara" gemisinin hizmet vermesi planlanmaktaydı .

Süleyman Aksoy

Mavi Marmara GAZİ oldu !

Mavi Marmara gemisinin Gazi olması gerekçe gösterilerek 1 Haziran 2014 tarihinde başlayacak seferler iptal oldu .

9 Aralık 2016 tarihinde Mavi Marmara Davasının düşmesi nedeniyle Mavi Marmara 'nın yolu tekrar açılmış oldu .

Tüm Adalar halkı Mavi Marmara gemisinin yaz - kış seferlere başlamasını bekliyor . Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman AKSOY 'un bu konuda desteği ve olumlu çalışmaları olacağını biliyoruz .

Mavi Marmara 4

M/V MAVİ MARMARA'NIN ÖZELLİKLERİ

Name: Mavi Marmara
IMO: 9005869
Flag: Turkey
MMSI: 271002151
Callsign: TCBY
Former name(s):
- Beydagi (Until 1994)
Vessel type: Passengers Ship
Gross tonnage: 4,142 tons
Summer DWT: 525 tons
Length: 93 m
Beam: 20 m
Draught: 4.4 m
Build year: 1994
Builder (*): Halic Shipyard - Istanbul, Turkey
Owner: Ihh Insan Hak Ve Hurriyetleri - Istanbul, Turkey
Manager: Ihh Insan Hak Ve Hurriyetleri - Istanbul, Turkey

Mavi Marmara 6İdo Avşa'ya çalıştı
ido-avsa Avşa iskelesinin 49 yıllığına İdo'ya kiralanmaası iptal oldu ve Avşa iskele İdo bekleme alanı yenileniyor.
Arıtmaya Kapasite Arttırımı
su-aritma Avşa su arıtma tesisine kapasite arttırımı yapılacak. Günlük 4.200 ton olan üretim yeni mebran eklenmesiyle günlük 10.000 tona çıkıyor.
Komisyonculara operasyon
komisyoncular İskele meydanında tatilci karşılayan komisyonculara göz açtırılmayacak, 2017 yaz sezonu komisyoncular tarihe gömülecek.
Budo'dan Uçak müjdesi
deniz-ucak-taksi Başkan Aksoy'un girişimleri sayesinde Budo deniz uçakları için anlaşma sağlandı. Avşa Adasına deniz uçağı geliyor.
Avşa'da sanayi kalkıyor
sanayi-kalkiyor Büyük şehirlerde olduğu gibi Avşa Adasında da sanayi bölgesi kurulacak ve şehir içinde ki tamirciler şehir dışına taşınacak.
Avşa Adasında suya indirim
ucuz-su Belediye Başkanı Süleyman Aksoy Avşa Adası sakinlerine müjdeyi verdi : Su %50 indirimli.


Marmara Adalara Hastane
marmara-adalar-hastane Marmara Adaların en büyük eksiği olan Hastane için çözüm kapıda. Tüm Marmara halkına hizmet verecek Hastane için start verildi.
Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli
kedi-kulubesi Marmara Adalar Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Avşa Hayvan barınağı yenilendi ve Ada geneline kedi köpek kulübeleri yerleştirildi.
Mega Yaşam Projesinde sona doğru
mega-yasam-projesi Avşa Adasının ilk ve tek Mega Yaşam projesi Avşa MOdernde sona gelinmek üzere. Adada bir ilk olan Avşam İnşaat'ın toplu yaşam projesi hayata geçiyor.
Avşa Şantiye yerine döndü
avsa-insaat-sezonu Ada genelinde devam eden projelere, yeni yapılan inşaatlar ve tadilat işleride eklenince Avşa kocaman bir şantiyeye benzedi.
Avşa'da alt yapı yenileniyor
okullar-caddesi Avşa Adasının en büyük sorunlarından biri olan alt yapı için çalışmalar başladı. Okullar caddesinden başlayan alt yapı yenileme işleri devam ediyor.
Mavikoy Marinada çözüm
avsa-marina Avşa Adasının doğal yapısını etkileyen, Mavikoy Marina için Başkan Süleyman Aksoy girişimlere başladı. Marinanın devri için yazışmalar başladı.


Budo 2017 Seferleri Başlıyor
budo Avşa Adasına özellikle yazları çalışan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri Budo Ramazan Bayramı ile 2017 yaz sezonuna merhaba diyor.
İdo 2017 Seferleri Nisanda
ido İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi İDO 2017 nin ilk Avşa seferini 14 Nisanda başlıyor. Fiyatları Promasyon 40Tl Ekonomik 63 TL olarak belirlendi .
2017 Ramazan Bayramı
2017-ramazan-bayrami 24 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - 25 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - 26 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - 27 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün
2017 Kurban Bayramı
2017-kurban-bayrami 31 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi - 1 Eylül Kurban Bayramı 1.gün - 2 Eylül Kurban Bayramı 2.gün - 3 Eylül Kurban Bayramı 3.gün - 4 Eylül Kurban Bayramı 4.gün
Avşa'ya Sentetik çim saha
avsa-sentetik-cim-saha Şampiyon olan Marmara Adalar Spor tüm adalar halkını gururlandırdı. Avşa Adasında bulunan toprak saha sentetik çim yapılacak.
Mehmet Uyar parkı revize ediliyor
mehmet-uyar-parki Avşa Adasının en popüler parklarından olan Mehmet Uyar parkı komple yenileniyor. 2017 yazında yeni modern bir park göreceğiz.


Pazar alanı yenileniyor
acik-pazar-alani Avşa Adası merkezde bulunan açık hava pazarı yenileniyor. Ekinlik, Yiğitler ve Avşa halkının doğal ürünlerinide bulabileceğiniz pazar alanı modern bir yüze kavuşuyor.
Takı pazarına yeni yüz
taki-pazari İskele meydanında bulunan takı pazarı da Avşa Adasının modernleşme rüzgarına kapıldı . Daha düzenli ve Avşa'ya yakışır bir takı pazarı için çalışmalar sürüyor .
Dere Yatakları ıslah ediliyor
dere-yataklari Avşa Adasında daha önce yaşanan sel felaketi unutulmadı . Devlet Su İşlerinin denetiminde yapılan dere ıslah çalışmaları hızla devam ediyor . Şu an kazılar sürüyor.
Modern Taksi durağı
taksi-duragi Avşa mahallesi taksi durağı için daha modern bir düzenleme yapıldı. Yeni proje ile taksiciler ve halk modern bir taksi durağına kavuşuyor. Yeni taksi durağı çok yakında.
Sohbet Cafeye yeni proje
balikci-cafe-pastane İskele meydanında bulunan Sohbet Cafe tarihe karıştı. Avşa marka olma yolunda yenileniyor. Modern bir cafe, pastahane ve balıkçıya kavuşuyoruz.
Rıhtım Cafeye yeni proje
rihtim-cafe Avşa Adasının çehresini değiştirecek projede Rıhtım Cafenin olduğu yerde hayata geçiyor. Avşa iskelesinin yeni yüzü olacak projede Restaurant, Cafe ve Kış bahçesi olacak.


Gestaş Yeni Sefer Tarifesi
gestas-arabali Yaz Kış Erdek Avşa Adası Marmara Adası arası sürekli çalışan Gestaş Arabalı gemisi yeni sefer tarifesini açıkladı. Avşa İskelesindeki çalışmalar nedeniyle kamyonlar Yiğitler limanından taşınacak.
Adalar 1 Yeni Sefer Tarifesi
adalar1 Ömer Kaptan 3 Adalar 1 gemisi Tekirdağ - Marmara - Avşa Adası Yiğitler Lİmanı Erdek arası her gün çalışmaya başlamıştır . Yiğitler Limanından Avşa Merkeze ücretsiz servis bulunmaktadır .
Mavi Marmarayı Beklerken
mavi-marmara Adalar halkı Mavi Marmara'sını geri istiyor. Çok uzun süre Türkiye gündemine oturan ve yaz kış Avşa seferlerine başlaması son anda iptal edilen gemi için Muhteşem Süleyman'ın yeni girişimleri bekleniyor.
Muhteşem Süleyman AKSOY
suleyman-aksoy Marmara Adalar halkı ona bu ismi layık gördü : Muhteşem Süleyman ... Süleyman Aksoy genç başkan Marmara Adalar için durmadan çalışıp sürekli yeni projeler üreterek bu lakabı fazlası ile hak ediyor .
Avşa 5te5 Yapıyor
avsa-beste-bes Avşa Adasının çehresi değişiyor. Daha modern bir Avşa için Muhteşem Süleyman 'ın durmaya niyeti yok. Avşa'da 5 Proje aynı anda başladı. Sırada adanın çehresini değiştirecek bir çok proje daha var.
Avşa'nın Marka Değeri Yükseliyor
avsa-marka-oldu Avşa Adasının marka değeri yükseliyor. Yeni projeler ve açılan işletmeler Ayanya Beach, Atamerin Bahçesi ve Aquapark gibi gelişmeler Avşa'yı geleceğe ve modernleşmeye taşımaya devam ediyor.