AVŞA

Avşa Adası Hakkında

Avşa Adası Nerede?
Avşa Adası nereye bağlı?
avsa-adasi-nerede
Avşa Posta Kodu Nedir?
Avşa mahallesi 10360
avsa-posta-kodu
Deprem Adayı etkiler mi ?
Avşa Adasında Deprem
avsa-adasi-deprem
Avşa Adası Kadınlar Plajı
Tesettürlü plajı var mı ?
avsa-kadinlar-plaji
Avşa Hamam var mı ?
Avşa Sauna var mı ?
avsa-adasi-hamamlari
Avşa İslami Otel var mı?
Tesettür otelleri
avsa-islami-oteller
Avşa Adasında özel plaj var mı?
Paralı plaj var mı ?
avsa-ozel-plajlari
Avşa Adasında banka var mı?
Bankacılık işlemleri
avsa-adasi-bankalari
Avşa Adasında Hastane var mı?
Avşa Sağlık ocağı
avsa-adasi-hastaneleri
Avşa Herşey dahil otel var mı?
Yarım pansiyon oteller
avsa-hersey-dahil-oteller
Avşa şezlong şemsiye fiyatları
Şezlong 5 Şemsiye 2,5 Lira
avsa-sezlong-semsiye-fiyatlari

Avşa SSS :

Avşa sık sorulan sorular
Avşa hakkında yanlış bilgileri ve sık sorulan soruları cevaplıyoruz :

* Avşa'da Herşey dahil otel var mı ? * Avşa'da Hastane var mı ? * Avşa'ya arabamla gidebilirmiyim ? * Avşa'da Banka Atmsi var mı ? * Avşa Adasında Cami var mı ? * Avşa Adasına Nasıl Gidilir ? * Avşa Adasında okul var mı ? * Avşa Adasında Üniversite var mı ? * Avşa Adasında Postane var mı ? * Avşa Adasında Doğalgaz var mı ? * Avşa'da Luna Park var mı ? * Avşa Adasında Aquapark var mı ? Avşa'da otopark var mı ? * Avşa'da havuz var mı ? Avşa Ne Yenir ? * Avşa'da büyük market var mı ? * Avşa'da AVM var mı ? * Apart nedir ? *

 

Avşa Adası Oteller ile ilgili sorular :

Avşa Adasında 5 yıldızlı otel var mı ? - Avşa Adasında 4 yıldızlı otel var mı ? - Avşa Adasında 3 yıldızlı otel var mı ? - Avşa Adasında 2 yıldızlı otel var mı ? - Avşa Adasında 1 yıldızlı otel var mı ? - Butik Otel Nedir ? - Avşa Butik Otel var mı ? - Avşa Havuzlu Otel var mı ? - Otel yıldız sistemi nedir ?* Avşa'da Banka var mı ?

* Avşa'ya arabamla gidebilirmiyim ?

- Evet Avşa'ya arabalı feribotlarla arabanızı getirebilirsiniz .

* Avşa'da banka var mı ?

- Avşa Adasında banka şubesi bulunmamaktadır .

* Avşa'da Banka Atmsi var mı ?

- 4 adet banka atmsi bulunmakta : Akbank - İş Bankası - Garanti Bankası ve Ziraat Bankası

* Avşa'da taksi veya minübüs var mı ?

- Avşa'da hem taksi hemde minübüs hattı bulunmaktadır .

* Avşa depremden etkilendi mi ?

- Hayır . Avşa yakınlarında 1935 1954 yıllarında 2 büyük deprem olmasına rağmen adanın granit üstüne kurulu olması nedeniyle etkilenmemiştir .

* Avşa'da cami var mı ?

- Avşa mahallesi 2 , yiğitler mahallesi 1 cami olmak üzere adada 3 cami bulunmaktadır .

* Avşa Adasında ne gibi aktiviteler yapabiliriz ?

- Balıkçılık, avcılık, dalış, gezi turları, su sporları, lüna park, at ile ada turu, biliklet ve motorsiklet kiralayabilirsiniz.

* Avşa'da kadınlara özel plaj var mı ?

- Karadut , tavşanlı ve çiflik mevki ile yiğitler mahallesi arası bir çok koy ve plaj kapalılar için uygundur .

* Avşa'da ramazan bayramı yer bulabilirmiyim ?

- Rezervasyonsuz gelirseniz kalacak yer bulamazsınız .

* Adada Banka alternatifi varmıdır ?

- Bankada yapabileceğiniz tüm işlemleri Avşa Postanesinden yapabilirsiniz .İlgili Konular : Avşa - Avşa Nerede - Avşa Neresi - Avşa Hakkında - Avşa Genel Bilgiler - Avşa'da ne var - Avşa neler yeniİdo Avşa'ya çalıştı
ido-avsa Avşa iskelesinin 49 yıllığına İdo'ya kiralanmaası iptal oldu ve Avşa iskele İdo bekleme alanı yenileniyor.
Arıtmaya Kapasite Arttırımı
su-aritma Avşa su arıtma tesisine kapasite arttırımı yapılacak. Günlük 4.200 ton olan üretim yeni mebran eklenmesiyle günlük 10.000 tona çıkıyor.
Komisyonculara operasyon
komisyoncular İskele meydanında tatilci karşılayan komisyonculara göz açtırılmayacak, 2017 yaz sezonu komisyoncular tarihe gömülecek.
Budo'dan Uçak müjdesi
deniz-ucak-taksi Başkan Aksoy'un girişimleri sayesinde Budo deniz uçakları için anlaşma sağlandı. Avşa Adasına deniz uçağı geliyor.
Avşa'da sanayi kalkıyor
sanayi-kalkiyor Büyük şehirlerde olduğu gibi Avşa Adasında da sanayi bölgesi kurulacak ve şehir içinde ki tamirciler şehir dışına taşınacak.
Avşa Adasında suya indirim
ucuz-su Belediye Başkanı Süleyman Aksoy Avşa Adası sakinlerine müjdeyi verdi : Su %50 indirimli.


Marmara Adalara Hastane
marmara-adalar-hastane Marmara Adaların en büyük eksiği olan Hastane için çözüm kapıda. Tüm Marmara halkına hizmet verecek Hastane için start verildi.
Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli
kedi-kulubesi Marmara Adalar Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Avşa Hayvan barınağı yenilendi ve Ada geneline kedi köpek kulübeleri yerleştirildi.
Mega Yaşam Projesinde sona doğru
mega-yasam-projesi Avşa Adasının ilk ve tek Mega Yaşam projesi Avşa MOdernde sona gelinmek üzere. Adada bir ilk olan Avşam İnşaat'ın toplu yaşam projesi hayata geçiyor.
Avşa Şantiye yerine döndü
avsa-insaat-sezonu Ada genelinde devam eden projelere, yeni yapılan inşaatlar ve tadilat işleride eklenince Avşa kocaman bir şantiyeye benzedi.
Avşa'da alt yapı yenileniyor
okullar-caddesi Avşa Adasının en büyük sorunlarından biri olan alt yapı için çalışmalar başladı. Okullar caddesinden başlayan alt yapı yenileme işleri devam ediyor.
Mavikoy Marinada çözüm
avsa-marina Avşa Adasının doğal yapısını etkileyen, Mavikoy Marina için Başkan Süleyman Aksoy girişimlere başladı. Marinanın devri için yazışmalar başladı.


Budo 2017 Seferleri Başlıyor
budo Avşa Adasına özellikle yazları çalışan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri Budo Ramazan Bayramı ile 2017 yaz sezonuna merhaba diyor.
İdo 2017 Seferleri Nisanda
ido İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi İDO 2017 nin ilk Avşa seferini 14 Nisanda başlıyor. Fiyatları Promasyon 40Tl Ekonomik 63 TL olarak belirlendi .
2017 Ramazan Bayramı
2017-ramazan-bayrami 24 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - 25 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - 26 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - 27 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün
2017 Kurban Bayramı
2017-kurban-bayrami 31 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi - 1 Eylül Kurban Bayramı 1.gün - 2 Eylül Kurban Bayramı 2.gün - 3 Eylül Kurban Bayramı 3.gün - 4 Eylül Kurban Bayramı 4.gün
Avşa'ya Sentetik çim saha
avsa-sentetik-cim-saha Şampiyon olan Marmara Adalar Spor tüm adalar halkını gururlandırdı. Avşa Adasında bulunan toprak saha sentetik çim yapılacak.
Mehmet Uyar parkı revize ediliyor
mehmet-uyar-parki Avşa Adasının en popüler parklarından olan Mehmet Uyar parkı komple yenileniyor. 2017 yazında yeni modern bir park göreceğiz.


Pazar alanı yenileniyor
acik-pazar-alani Avşa Adası merkezde bulunan açık hava pazarı yenileniyor. Ekinlik, Yiğitler ve Avşa halkının doğal ürünlerinide bulabileceğiniz pazar alanı modern bir yüze kavuşuyor.
Takı pazarına yeni yüz
taki-pazari İskele meydanında bulunan takı pazarı da Avşa Adasının modernleşme rüzgarına kapıldı . Daha düzenli ve Avşa'ya yakışır bir takı pazarı için çalışmalar sürüyor .
Dere Yatakları ıslah ediliyor
dere-yataklari Avşa Adasında daha önce yaşanan sel felaketi unutulmadı . Devlet Su İşlerinin denetiminde yapılan dere ıslah çalışmaları hızla devam ediyor . Şu an kazılar sürüyor.
Modern Taksi durağı
taksi-duragi Avşa mahallesi taksi durağı için daha modern bir düzenleme yapıldı. Yeni proje ile taksiciler ve halk modern bir taksi durağına kavuşuyor. Yeni taksi durağı çok yakında.
Sohbet Cafeye yeni proje
balikci-cafe-pastane İskele meydanında bulunan Sohbet Cafe tarihe karıştı. Avşa marka olma yolunda yenileniyor. Modern bir cafe, pastahane ve balıkçıya kavuşuyoruz.
Rıhtım Cafeye yeni proje
rihtim-cafe Avşa Adasının çehresini değiştirecek projede Rıhtım Cafenin olduğu yerde hayata geçiyor. Avşa iskelesinin yeni yüzü olacak projede Restaurant, Cafe ve Kış bahçesi olacak.


Gestaş Yeni Sefer Tarifesi
gestas-arabali Yaz Kış Erdek Avşa Adası Marmara Adası arası sürekli çalışan Gestaş Arabalı gemisi yeni sefer tarifesini açıkladı. Avşa İskelesindeki çalışmalar nedeniyle kamyonlar Yiğitler limanından taşınacak.
Adalar 1 Yeni Sefer Tarifesi
adalar1 Ömer Kaptan 3 Adalar 1 gemisi Tekirdağ - Marmara - Avşa Adası Yiğitler Lİmanı Erdek arası her gün çalışmaya başlamıştır . Yiğitler Limanından Avşa Merkeze ücretsiz servis bulunmaktadır .
Mavi Marmarayı Beklerken
mavi-marmara Adalar halkı Mavi Marmara'sını geri istiyor. Çok uzun süre Türkiye gündemine oturan ve yaz kış Avşa seferlerine başlaması son anda iptal edilen gemi için Muhteşem Süleyman'ın yeni girişimleri bekleniyor.
Muhteşem Süleyman AKSOY
suleyman-aksoy Marmara Adalar halkı ona bu ismi layık gördü : Muhteşem Süleyman ... Süleyman Aksoy genç başkan Marmara Adalar için durmadan çalışıp sürekli yeni projeler üreterek bu lakabı fazlası ile hak ediyor .
Avşa 5te5 Yapıyor
avsa-beste-bes Avşa Adasının çehresi değişiyor. Daha modern bir Avşa için Muhteşem Süleyman 'ın durmaya niyeti yok. Avşa'da 5 Proje aynı anda başladı. Sırada adanın çehresini değiştirecek bir çok proje daha var.
Avşa'nın Marka Değeri Yükseliyor
avsa-marka-oldu Avşa Adasının marka değeri yükseliyor. Yeni projeler ve açılan işletmeler Ayanya Beach, Atamerin Bahçesi ve Aquapark gibi gelişmeler Avşa'yı geleceğe ve modernleşmeye taşımaya devam ediyor.